top of page

Комісія по МЗК направить зміни до методики нарахування плати за комунальну послугу

Міська влада – на боці жителів Олександрії, зазначив перший заступник міського голови Юрій Гугленко під час чергового засідання комісії з питань нарахування плати за опалення місць загального користування сьогодні, 26 березня.
– Люди вважають, що дана методика є не зовсім досконалою та хочуть внести справедливі зміни до її реалізації. Ми готові їх підтримати, разом узгодити пропозиції та направити на розгляд Мінрозвитку, як це передбачає законодавча ініціатива, – сказав Юрій Гугленко.
Перший заступник міського голови також поінформував, що на звернення депутатів Олександрійської міської ради (текст звернення) надійшла відповідь від Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.
У ній йдеться про те, що Міністерство повідомило про оприлюднення проєкту наказу «Про затвердження Змін до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг» та приймає зауваження і пропозиції щодо врегулювання нарахування плати за опалення МЗК та вирішення інших проблемних питань.
Члени комісії повідомили, що ознайомилися із досвідом інших міст і вже напрацювали свої пропозиції, аби зробити підхід до сплати за послугу справедливим та орієнтованим на споживачів тих чи інших багатоквартирних будинків з урахуванням технічних характеристик і комунікацій.
Найближчим часом міська рада спільно з членами комісії опрацює пропозиції та направить офіційного листа до Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України для внесення змін до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг.
Джерело: сайт Олександрійської міської ради (https://olexrada.gov.ua/prestsentr/news/komisiya-po-mzk-napravyt-zminy-do-metodyky-narahuvannya-platy.html)

Затверджено норму споживання теплової енергії для будинків не обладнаних тепловими лічильниками

Тариф на централізоване теплопостачання стосується абонентів, які проживають у багатоповерхових будинках, не обладнаних тепловими загальнобудинковими лічильниками. Згідно з рішенням виконавчого комітету Олександрійської міської ради №74 від 31 січня 2024 року, затверджено норму споживання теплої енергії, яка становить 0,155213 Гкал за 1 кв. метр опалюваної площі з урахуванням тривалості опалюваного періоду 168 діб та середньої температури зовнішнього повітря протягом опалювального періоду плюс 2 градуси С (ця розрахункова температура також визначена рішенням виконкому Олександрійської міськради). Новий тариф на теплопостачання для вищезгаданої категорії споживачів набув чинності, починаючи з січня поточного року. Наказ про застосування тарифу доступний за посиланням (https://drive.google.com/file/d/1Rk7TMqhPwAsWVKVsd38o_bufn1MGxnOu/view?usp=sharing)

bottom of page