Відповідно до статті 10 Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", пункту 4 частини другої статті 4 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", пункту 8 Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року № 197, розподіл показників теплових лічильників виконується відповідно до «Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг», затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018 року №315, (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2018 р. за № 1502/32954) з початку опалювального сезону 2020-2021 р.р., а саме:
- У разі якщо дві та більше будівель мають загальний ввід зовнішньої інженерної мережі зі спільним для них вузлом комерційного обліку, розподіл здійснюється як для однієї будівлі відповідно до вимог цієї Методики.
- Базою для розподілу загального обсягу спожитої теплової енергії у будівлі (за відсутності вузлів обліку теплової енергії / приладів-розподілювачів теплової енергії) є опалювана площа приміщень, зазначена у договорі про надання послуги з постачання теплової енергії, або у базі даних ВЗТЕ.
- Обсяги теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи опалення (Qопф.с), а також на опалення МЗК та допоміжних приміщень (QопМЗК), визначаються відповідно до розділів III, V цієї Методики та розподіляються між усіма споживачами будівлі.
- У разі відсутності вузлів розподільного обліку у МЗК та допоміжних приміщеннях будівлі обсяг теплової енергії, витрачений на опалення МЗК та допоміжних приміщень будівлі, визначається як частка від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будівлі (Qопбуд):
одноповерхова будівля - 20 %; двоповерхова - 18 %; триповерхова - 16 %; чотириповерхова - 14 %; п'ятиповерхова - 12 %; шестиповерхова та вище - 10 %.
За рішенням співвласників будівлі зазначені частки споживання теплової енергії, витраченої на опалення МЗК та допоміжних приміщень будівлі, можуть визначатися із застосуванням понижувального або підвищувального коефіцієнту.
У випадку коли будинки зі спільним для них вузлом комерційного обліку мають різну поверховість приймати частку від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будівлі (Qопбуд) як для будинків одного поверху з поверховістю того будинку (будинків) загальна площа якого (яких) більша.
- Обсяг теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи опалення (Qопф.с), приймається як частка від загального обсягу теплової енергії, спожитої на опалення будівлі (Qопбуд) при подачі теплоносія в опалювані приміщення - 5 %, або за рішенням співвласників будівлі - за іншим принципом, визначеним цією методикою.
- Співвласниками багатоквартирного будинку або іншої будівлі, де налічуються два або більше споживачів, можуть установлюватися поправкові коефіцієнти для розподілу обсягу спожитої теплової енергії між окремими споживачами.
Враховуючи, що QопМЗК визначається для всієї будівлі то при наявності опалення під’їздів більше 50% приймати як наявність опалення у всіх під’їздах будівлі, дорівнює або менше 50% - приймати що опалення у всіх під’їздах будівлі відсутнє. Наказ про затвердження методики розподілу доступний за посиланням (https://drive.google.com/file/d/1350CxNcEaSqp8eIWolEnJTbPKBNW3HjS/view?usp=sharing)