top of page
Пошук

До відома мешканців багатоквартирних будинків!

  • kpteplo
  • 5 січ. 2021 р.
  • Читати 3 хв

Оновлено: 22 квіт. 2024 р.

  В нашому місті є мешканці, котрі в опалювальний сезон використовують індивідуальні системи опалення. Встановивши таку систему, її власники намагаються забезпечити себе теплом та заощадити на цьому.

       Проте відповідно до вимог діючого законодавства особи, які встановили у своїх помешканнях індивідуальні (автономні) системи опалення, зобов’язані проводити оплату за місця загального користування.

       Відповідно до п.6 ст.10 Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»: «Обсяг теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень будівлі, а також на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання, розподіляється відповідно до правил, встановлених цією статтею, також на власників (співвласників) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання».

      Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затверджена наказом Мінрегіону від 22.11.2018 р. № 315 встановлює порядок визначення обсягів спожитої у будівлі теплової енергії на опалення житлових та нежитлових приміщень, які є самостійними об'єктами нерухомого майна, та на  опалення місць загального користування (далі МЗК),

       П.2 розд.1 Методики:

МЗК  - місця, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців, крім допоміжних приміщень;

Неопалюване приміщення - приміщення у будівлі, яке забезпечується тепловою енергією від централізованого або автономного джерела теплопостачання та у якому не нормується температура внутрішнього повітря і відсутні опалювальні прилади будь-якого типу та трубопроводи внутрішньобудинкової системи теплопостачання та постачання гарячої води;

Опалювані МЗК та допоміжні приміщення - місця загального користування та допоміжні приміщення у будівлі, що приєднані до зовнішніх інженерних мереж або обладнані системою автономного теплопостачання, для яких нормується температура внутрішнього повітря;

       Отже відмова від централізованого опалення приміщення квартири не звільняє споживачів від обов’язку оплати за фактично надані та використані послуги.

       До речі, оплата за опалення місць загального користування здійснюється виключно у будинках, оснащених вузлами комерційного обліку і в межах спожитої теплової енергії будинком згідно показників лічильників.

       Відповідно до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених Постановою Кабінету Міністрів від 08.10.1992 року № 572, ст. 382 Цивільного кодексу України, ст. 10 ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду» та рішення Конституційного суду України від 02.03.2004 року № 4 - рп/2004 власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками усіх допоміжних приміщень будинку та його технічного обладнання і зобов'язанні брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку та прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку. 

      Враховуючи вищевикладене співвласники житлового будинку повинні брати участь у витратах на його утримання пропорційно своїй частці у будинку. Відключення від централізованого опалення не є підставою для звільнення від такої участі. Таким чином співвласники квартир повинні брати участь у витратах на утримання будинку пропорційно займаній площі житла.

       Порядок надання комунальних послуг, їх обліку та оплати, права та відповідальність споживачів і виконавців цих послуг визначено Правилами надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 830.

      Отже, не дивлячись на те, чи є у під’їздах батареї, Вам необхідно сплатити за опалення МЗК. У випадку, коли мешканець будинку - власник індивідуальної системи опалення, вважає, що він не отримує послуги теплопостачання, бо між ним та надавачам послуг не укладений договір, то дана думка є хибною. Адже за послуги з централізованого опалення місць загального користування мешканці будинку повинні сплачувати як згідно умов укладених договорів, так і за фактично отриману теплову енергію. Зобов'язання у споживачів виникло на підставі актів цивільного законодавства.

      За місця загального користування в рівних частинах відповідно до паспорту будинку буде платити кожен мешканець в залежності від займаної площі. Чи буде у нього автономне опалення, чи буде у нього центральне опалення, чи буде у нього електричне, навіть, якщо опалення немає у квартирі – за місця загального користування будуть платити рівноцінно. Це призведе до соціальної справедливості.

Існує велика відповідальність на балансоутримувачах - ОСББ, ВЖРЕП, управляючій компанії. Мешканці зацікавлені у тому, щоби були нормальні батареї, щоби було нормальне опалення у під’їздах, утеплення під’їздів, щоби вони не платили за холодні під’їзди, горища та підвали, а щоби платили за нормальний теплий будинок.

Підсумовуючи вищенаведене, комунальне підприємство «Теплокомуненерго» просить усіх мешканців міста віднестись до даного питання відповідально.

Адміністрація КП «Теплокомуненерго»

 
 

Останні пости

Дивитися всі
Зміна графіку роботи підприємства

В зв'язку з закінченням опалювального сезону, з 31 березня по 13 квітня підприємство працює за наступним графіком: Робочі дні: понеділок,...

 
 

Комунальне підприємство "Теплокомуненерго"

© Комунальне підриємство "Теплокомуненерго", 2024. Сайт создан на Wix.com

bottom of page